מילים רבות כבר נאמרו ונכתבו על חוק הנאמנות שעבר לפני כשבועיים. אמרו עליו שהוא גזעני, שהוא אנטי דמוקרטי, שהוא הצהרתי וחסר שיניים- וצדקו. יש, לעומת זאת, מי שהחלק האחרון צורם להם, והם משתמשים בטמקא כבמה להפצת הגזענות שלהם.

הרב ישראל רוזן פירסם לפני שבוע טור בטמקא יהדות, ביב שופכין שני רק לNRG יהדות, בו הוא קורא להרחיב את חוק הנאמנות לרמה בה יחייב כל אזרח להישבע אמונים למדינה יהודית ודמוקרטית או להפוך ל"גר-תושב"- אזרח סוג ב'.רוזן, בחסדו כי רב, מוכן "להסתפק" בשלילת הזכות לבחור [על הזכות להיבחר אין על מה לדבר] ובשלילת הטבות כספיות מסויימות. ערבים ושמאלנים, אליבא דרוזן, יודרו מהשיח הפוליטי המקומי שישאר "טהור" ו"ציוני". לא בטוח אם הוא מתכנן לקבוע את ערכם בחמש שמיניות מערכם של שאר האזרחים, אבל לא הייתי מופתע אם כן.

זו אינה הפעם הראשונה שרוזן נוגע בנושא הנאמנות. בהיותו ראש מכון צומ"ת [שפועל במטרה המוצהרת לכינונה של מדינת הלכה- מעניין שזה לא נתפס בעיניו של רוזן כיציאה נגד הדמוקרטיה] ומפרסם בשבועון המכון מאמרים כמו "ונוספו ערביי ישראל (ובג"צ) על שונאינו" בהם הוא קורא לשלילת זכויותיהם של ערבים ושמאלנים. שם הוא לא מסווה את דבריו כפי שעשה בטמקא- הוא פונה, אחרי הכל, לקהל הבית שלו. מתינות אינה אפשרית.

"הגיעה העת 'להכריז מלחמה' על ערביי ישראל, וכמובן פלשתינאי יו"ש, שאינם נאמנים למדינה לפי מבחנים ברורים שיוגדרו, ולהגדירם כ'אויבים'. ה'מלחמה' תהיה במסגרת של שלילת זכויות, גם קולקטיביות (כמו נסיעה בעורקי תחבורה), כל זמן שאינם עומדים במבחן הנאמנות למדינה. גם זכות ההצבעה לכנסת, ובודאי זכות ההיבחרות, אינם 'הלכה למשה מסיני' ומותר לכרסם בהם בשל אי-נאמנות, ובודאי מטעמי בטחון ו'הבא להורגך'."

בואו נכריז על כולם- רטרואקטיבית, שימו לב- כאוייבים ונשלול מהם זכויות באופן קולקטיבי. זכויות יסוד הן לא באמת זכויות יסוד ומותר לכרסם בהן. לקראת סוף המאמר הוא אף מבצע להטוט לוגי מופרך לנושא ההתבוללות ומציין לחיוב את שיטת הפעולה של פרעה כפיתרון אפשרי עבור ישראל של 2010. אפליה על-פי גזע, ביטול זכויות יסוד וענישה קולקטיבית- מאדם הקורא לכולם להישבע למדינה דמוקרטית. He keeps using that word. I do not think it means what he thinks it means.

אלו פניה של החקיקה ההלכתית, חברים. אלו פניה של הדמוקרטיה היהודית.
אבל זה לא יקרה אף פעם, נכון?
נכון?

ובכן, הנה באים להם רבני "צהר"- סוחרי הסמים של היהדות. בעוד בעבר הם הסתפקו בלהיות הצד המתנחמד של הרבנות, שמספק אפשרות לחילוניים טובים ללכת בלי יהדות ולהרגיש עם- הקלות במקווה, הדרכת חתנים וכלות שלא כוללת הסברים על מתי מותר לכלוא את האישה בבית וכדומה- עכשיו הם הציבו את כוונותיהם על חקיקה הלכתית במסווה של "יעוץ לחברי כנסת" וקידום "חקיקה יהודית". כשהם נתמכים על-ידי אותו גזען מתועב ישראל רוזן, לא קשה לעשות את ההקשרים ולהבין על איזו חקיקה יהודית בדיוק אנחנו מדברים.

אפשר כמעט להעריך את רוזן על הפתיחות שלו והעובדה שהוא לא מנסה להסוות את שנאת האדם שעומדת בבסיס הדת שלו, ולא מסתתר מאחורי ציפוי הסכרין המלאכותי של רבני צהר.
אבל רק כמעט, משום שיש שרצים שכל הפתיחות שבעולם לא תכשיר אותם.