ביום כיפור האחרון התכנסתי עם שלושה מחברי להקת הגיטר הירו שלי, "Unkiz Munkle", למשחק מבוכים ודרקונים [מהדורה רביעית] משותף. זהו הניסיון הראשון שלהם כשחקנים והניסיון הראשון שלי כשליט-מבוך; הדבר ניכר בחוסר העקביות שלי, בעיקר במפגש הראשון.
תנו לזה הזדמנות- יש פה כמה רגעים לא רעים בכלל.

פרק 3- כל העולם הוא במה, וכל הגברים והנשים עליו הם ערפדים:

הנפשות הפועלות:

נאור גליקפלד- שיימוס מק'פוד, כוהן חצי אלף של מלכת העורבים.
אריאל אנג'ל- רייזורקלו, לוחם משנה צורה ומגלגל מספרים נמוכים כרוני.
עדי בודרהם- מורגנה, קוסמת אנושית. מפגינה חיבה עזה לאש.

תקציר הפרק:

החבורה מגיעה לכיכר העיר ומחפשת את כריסטי בקהל של מעריצות צרחניות. ההצגה מתחילה, והשחקנים מאוד משכנעים בתפקיד ערפדים- אולי משכנעים מדי. היחיד שלא נופל במלכודת ההיפנוטית שלהם הוא מק'פוד הכוהן, שחייב להשתמש בפטיש הקרב שלו בכדי לשבור את האשליה- ואת הערפדים…

על הדמויות- פרנסואה "רייזורקלו" סילברהייד.

משני הצורה הם גזע מסתורי למדי- יכולתם להיראות כמי שיבחרו הפכה את הראשונים מבני הגזע לנרדפים בקרב עמים אחרים ודחפה אותם לחיי בדידות ביערות, שם פיתחו קשר יציב עם הטבע.  עם חלוף השנים פחתה האיבה כלפי משני הצורה וכמה מהם החלו לצאת מהקהילות הסגורות בהן חיו ולטייל בעולם. אחד מהם, קורת'ום סילברהייד, התאהב בעולם בני האדם, שנראה לו אקזוטי ומרהיב עד כדי כך שקרא לבו היחיד "פרנסואה".

אמו של פרנסואה לא חלקה את ההתלהבות הרבה שחש בעלה לעולם בני האדם, אך אהבת הזוג הביאה אותם לפיתרון ייחודי- על כל שנה שיבלו בחברת המשתנים המסוגרת, יבלו שנה בעולם שבחוץ. כך יצאו שני הצדדים מרוצים, ופרנסואה הצעיר נחשף למגוון תרבויות.

פרנסואה  ירש מאביו את הפליאה מהעולם שבחוץ, אך בניגוד לאביו, הוא רותק יותר על-ידי התרבות הגמדית. חיבתו לשיכר, זהב וגרזנים קנתה לו מקום של כבוד בקרב הגמדים והציתה בו רצון לחיי הרפתקאות, בניגוד לרצון אביו שחלם על בן רואה חשבון. יכולתו ללבוש צורת דוב סייעה לו בקרבות וקנתה לו את הכינוי "רייזורקלו", שהחליף, למרבה המזל, את הכינוי "היי, הנה ההוא שהאבא הפסיכי שלו קרא לו פרנסואה".

בבגרותו עזב פרנסואה את אביו ואמו ויצא לחפש את עולם ההרפתקאות עליו תמיד שמע מהגמדים איתם התחבר. הוא מצא כהן עם עבר צבאי וקוסמת עם שם ג'נרי. הוא עוד יחצוב מהעולם הזה את מה שחלם עליו- גם אם יאלץ לשחוק את להב הגרזן שלו בדרך…