ביום כיפור האחרון התכנסתי עם שלושה מחברי להקת הגיטר הירו שלי, "Unkiz Munkle", למשחק מבוכים ודרקונים [מהדורה רביעית] משותף. זהו הניסיון הראשון שלהם כשחקנים והניסיון הראשון שלי כשליט-מבוך; הדבר ניכר בחוסר העקביות שלי, בעיקר במפגש הראשון.
תנו לזה הזדמנות- יש פה כמה רגעים לא רעים בכלל.

פרק 2- הבלדה על איניגו מוטי:

הנפשות הפועלות:

נאור גליקפלד- שיימוס מק'פוד, כוהן חצי אלף של מלכת העורבים.
אריאל אנג'ל- רייזורקלו, לוחם משנה צורה ומגלגל מספרים נמוכים כרוני.
עדי בודרהם- מורגנה, קוסמת אנושית. מפגינה חיבה עזה לאש.

תקציר הפרק:

תגרת הברים בעיצומה ואיניגו מוטי, מנהיג הכנופיה, מתחיל להבין את טעותו כשגבו מצמיח להב של גרזן. החבורה עומדת אל מול בחירה מוסרית- האם להרוג את חבר הכנופיה האחרון, או שמא לשדוד את ביתו ואז להרוג אותו?

על הדמויות- שיימוס מק'פוד.

כוהן. מפקד. מנהיג.

סיפור חייו של שיימוס אנדליון מק'פוד אינו סיפור רגיל, גם בעולם פנטזיה והרפתקאות שכזה- זהו סיפור שחציו עלילות תהילה ידועות וחציו מסתורין מיסטי. קורות חייו כקצין ומפקד מסופרים בכל מקום בו שני חיילים חולקים קנקן שיכר, אך קורות מותו ומה שקרה לאחר מכן הם מה שעשו אותו לכוהן של מלכת העורבים- והביאו אותו אל סיפורנו אנו.

מק'פוד נולד לאם אנושית ולאב אלף וגדל בכפר דייגים קטן בקרבת ווינטרספּייר. ילדותו הייתה ילדות רגילה ונטולת ייחוד, שהגיעה לקיצה עם פרוץ מלחמות הגובלינים. הלורדים האנושיים התאגדו אל מול האיום המתגבר שעלה מצד הגובלינים, האורקים ושבטי ההרים וחייבו בגיוס את כל הגברים הכשירים.

מק'פוד עצמו מעולם לא סיפר את נסיבות גיוסו, אך ידוע היום, בחישוב זריז לאחור, שהוא היה צעיר מהגיל הנדרש [ויש שיאמרו, המותר] לגיוס בעת הצטרפותו. רמז נוסף ניתן למצוא בעובדה שאביו התגייס לצבא האנושי בגל הראשון- יחד עם לא מעט אלפים, גמדים וגזעים דמויי-אנוש אחרים- ומעולם לא דובר עליו שוב. מק'פוד השתלב היטב בצבא, ומהר מאוד עלה בדרגות עד שמצא את עצמו מפקד על הגדוד המאה שישים ותשעה, "המטורפים של מק'פוד"- הגדוד שהיה בו זמנית המעוטר ביותר והנודע ביותר לשמצה בעבירות המשמעת שלו. חייליו של מק'פוד לא נשמעו לאיש מלבדו והיו מוכנים ללכת אחריו עד המוות עצמו.

וכך עשו.

בקרב על מישורי האמרסטד הוטל על הגדוד לתקוף את עיקר הצבא הגובליני ולהסיח את תשומת ליבו מהמתקפה האמיתית על המצודה בה שכנו עיקר הגנרלים שלו. הייתה זו מתקפת התאבדות, ויש שאמרו לאחר מכן שהייתה זו דרכה של ההנהגה האנושית להיפטר ממפקד שהיה כריזמטי מדי ופיקד על יחידה שהייתה נאמנה רק לו- אך המטורפים של מק'פוד עשו את המוטל עליהם ועיכבו את צבא הגובלינים למשך הזמן שנדרש. בעודו שוכב גוסס, חייליו טבוחים לצידו וגופות אויביו מרפדות את המישור בשטיח ירוק-אדום, ראה שיימוס מק'פוד את דמויותיהם של נזירי מלכת העורבים, שליטת המתים, הולכים וקרבים.

מסיבות שלא הוסברו לאיש מלבדו מעולם, הוחזר שיימוס לחיים על-ידי מלכת העורבים- אך חיי הנזירות לא הלמו אותו. חמוש בהכשרתו ככוהן ובפטיש הקרב הכביר שלו, יצא שיימוס אנדליון מק'פוד לתור אחר הרפתקה שתיתן משמעות לחייו החדשים.

הוא מצא אותה.