"פרוייקט איקרוס" המדובר של Irrational Games, [לשעבר 2K Boston] נחשף לפני מספר ימים. הרי הוא לפניכם- Bioshock Infinite.

Bioshock Infinite הוא ההמשך למשחק [הנהדר] משנת 2007 ולמשחק ההמשך [הקצת-פחות-מנהדר] שלו ששוחרר מוקדם יותר השנה. בדומה לקודמיו, הוא מתרחש בהיסטוריה אלטרנטיבית בעלת מוטיבי סטימפאנק רבים מספור ומראה לנו דוגמה דיסטופית לעיר שמבוססת כל-כולה על ישום מוחלט של רעיון פוליטי- אך בשונה מקודמיו, הוא נוטש את Rapture התת-מימית לטובת "קולומביה"- עיר מרחפת הנישאת על גבם של בלוני אוויר אדירים

בעוד ביושוק הראשון הציג עיר שנבנתה על עקרונות הליברטנריזם, וביושוק 2 הציג את אותה העיר תחת שלטון סמי-קומוניסטי, Infinite מציג בפנינו את קולומביה, עיר שכולה התגלמות העקרונות הרפובליקנים: שלטים הקוראים לפטריוטיזים [שלא לומר ג'ינגואיזם] אמריקני מביטים מכל פינה, סלים מלאים באקדחים ועליהם הכיתוב "פטריוטים, חמשו עצמכם!" ותחושה כללית של תחילת המאה העשרים- כולל כרכרות רתומות לסוסים.

עדיין מוקדם בכדי להעלות השערות בנוגע לטיב המשחק. שכל מה שראינו- אנחנו האזרחים הפשוטים שלא הוזמנו לחשיפה הסופר סודית הזו- הוא סרטון CGI באורך שתיים וחצי דקות, ובעוד זה מספיק כדי למכור קונספט מעניין, זה עדיין לא מספיק כדי להצדיק התלהבות אמיתית. מה שכן מעניין לדעת זה שהמשחק עצמו בפיתוח כבר שלוש שנים- מאז יציאת המשחק הראשון. יכול להיות שזה אומר שביושוק 2 היה סוג של וינדוס מילניום, שמטרתו לזרז אותנו אל המשך שכולו טוב? אולי. מה שבטוח, אם המשחק הבא לא יקרא Biosock: flaming flames of fiery fire ויציג עיר בתוך לועו הפעור של הר געש שמבוססת על עקרונות הראסטאפאריי, אני אישית אהיה מאוד מאוכזב.

*הבדיחה באדיבות ג'רי הולקינס.