הו-הא, כמה שהרשת סוערת וגועשת סביב היסטריית האח הגדול. הדחתה של מעיין חודדה פילחה את קהל הצופים של התכנית לשני חלקים, להם נקרא מעכשיו "אוכלי הבוטנים" ו"אוכלי הבננות" [כן, צופי האח הגדול, אני משווה אתכם לבבונים. עם הבבונים סליחה].
אוכלי הבוטנים מוחים בקול גדול על סילוק האלמנט המעניין היחיד מהבית בעוד אוכלי הבננות צוהלים ומוחים רק על הזמן שלקח עד שההפקה שלפה את הראש מבין פלחי העכוז של עצמה ופטרה את המרקע מעונשה של זאת. הפורומים כמרקחה, צואה נזרקת מצד לצד [בבונים, אחרי הכל] ולכל שני יהודים, כפי שאומרת הבדיחה הישנה, יש שלוש דעות.

על מה ההתקדות פה? על צעירה בהמתית ומגעילה שעושה ככל העולה על רוחה ובטוחה שמגיע לה מה שהיא רוצה. ומי אשם בזה?
אנחנו. מעיין חודדה היא דוגמא למפלצת שנולדת מההתעלמות שלנו מהתנהגות אנטי חברתית בגיל צעיר.
כל ילד רועש באוטובוס שאנחנו לא צועקים עליו (או חובטים בו, במקרים קיצוניים) יגדל להיות חייל מתעלל או צעיר שדוקר במועדונים או סתם בהמה אלימה וקולנית.
כל ילד שאנחנו לא מאיימים עליו שנזרוק לו את הסלולרי לבור הביוב הקרוב אם לא יפסיק את המוזיקה הארורה הזאת באמצע הרחוב, כל ילד שמרעיש מתחת לבתים בשלוש בבוקר, כל ילד שלא לומד התנהגות נאותה בחברה מתורבתת- הם הנהגים שיחתכו אתכם וישלחו אתכם אל התעלה בצד הכביש, הן האמהות שתרביצנה למורה שהעזה לצעוק על הילדים שלהן, הם הבוס [או הקצין, אם להישאר אקטואליים] שיכפה את עצמו על הכפופות לו.  כי אף אחד לא אומר להם לא. אף אחד לא מסביר להם שיש דרכי התנהגות שהן מקובלות ויש כאלה שלא. כל צעקה או חבטה שנחסכת מהילדים האלו היא הזרע שיצמח לקטטה מחוץ למועדון, כי ילד שלא אומרים לו "לא" יחשוב שזה לגיטימי לחלוטין להכות למוות מישהו שהסתכל עליו לא יפה.

מעולם לא הסתרתי את סלידתי מהשם שנבחר לתכנית. "האח הגדול" הוא בעיני תמרור אזהרה, משהו שיש להישמר מפניו- לא משהו שיש לשאוף אליו. הבחירה האומללה בשם, זילות המונח והפופולריות הגואה של התכנית לא יכולות לבוא בעיתוי מתאים יותר לאור ה"חירויות" שמצטמצמות מדי יום ביומו, בעוד אנשים שועים אחרי טקטיקות ההפחדה שמיישמים עליהם הממשלה התקשורת והחרדים. העתיד העצוב בו אנו שוכחים את דבריו של בנג'מין פרנקלין ומקריבים את זכויותינו תמורת ביטחון לא רחוק; נשב בסלון, נצפה בשעשועון "בחירתה של סופי" ונתבונן בפניו של מאיר שטרית מביטות עלינו מכל כרזה, כשמתחתיהן המילים:
"מלחמה היא שלום
חירות היא עבדות
בערות היא כח

יא פרידמנים."

מודעות פרסומת